Erp, Dökümantasyon, Analiz, ve 2D&3D Programları

ERP Yönetimi;

2009 yılında ERP (Kurumsal kaynak planlama programı) programına geçilmesiyle yazılı dokümanlarla takip edilen kontrol planları, raporlar, iş planları ve ürün ağaçları dahil olmak üzere bir çok belge ve prosedür sistem üzerinden takip edilmeye başlanmıştır. Bu sayede bilgiye daha hızlı ulaşılması sağlanmıştır. SARSILMAZ ürünü gerçekleştirirken bütün işlemlerin kayıt ve kontrolü için  SAP yazılımı kullanılmaktadır.

SAP bünyesinde;

 1. BASIS ( Teknik Donanım ve Altyapı )
 2. MM ( Malzeme Yönetimi )
 3. PP ( Üretim Planlama )
 4. SD ( Satış / Pazarlama )
 5. FI ( Mali Muhasebe )
 6. CO ( Maliyet Muhasebesi )
 7. PM ( Bakım / Onarım )
 8. QM ( Kalite Yönetimi )
 9. HR ( İnsan Kaynakları )
 10. PS (Proje Yönetimi)
 11. HM (Performans Değerlendirme)

Modülleri kullanılmaktadır. Böylelikle ürünün fikir aşamasından kullanıcıya gidene kadar ki tüm süreçleri takip ve kontrol edilebilmektedir.

Tasarım için kullanılan programlar,

Esas olarak CAD, CAM VE CAE çalışmaları için CREO yazılımı kullanılmaktadır.18 adet CAD, 3 adet 5 eksen, 2 adet 3 eksen olmak üzere toplam 5 adet CREO CAM lisansları mevcuttur. 11 eksenli torna/frezemiz için CAM programı olarak ESPRIT kullanılmaktadır. Ayrıca Solid Works, Catia, Unigraphics ve Autocad, Mastercam programları mevcuttur. Ayrıca mühendislik data yönetimi programı Windchill kullanılmaktadır. Özellikle tasarım aşamasında zaman ve kaynak tasarrufu sağlayan analiz, optimizasyon ve simülasyon kabiliyeti sağlayan esas unsur olarak LS-DYNA, ADAMS, MD Nastran, SimXpert,  Dytran, Marc, Patran, MSC kaynaklı ileri mühendislik yazılımları CAE alanında kullanılmakta olup; bu programlar sayesinde tasarım süreçlerinde çok hızlı ilerleme sağlanarak zaman süreleri minimuma, kaynak kullanımı da asgariye indirilmiş bulunmaktadır.

Sahip olunan yazılımlar ile;

 • Simülasyon,
 • Mekanik Gerilme Analizleri,
 • Çarpışma, Düşme Analizleri,
 • Termal Gerilme, Isı transferi Analizleri,
 • Çatlama, Kırılma Analizleri,
 • Modal Analizler,
 • Titreşim Analizi,
 • Akışkanlar Mekaniği (patlama) Analizleri,
 • Optimizasyon, çalışmaları yapılmaktadır.

Tedarik Zinciri;

Planlama, satın alma, üretim, dağıtım ve lojistik süreçleri içeren ve ERP programı (SAP) ile desteklenerek sürdürülen tedarik yöntemi uygulanmaktadır.

Planlama, satın alma, üretim, dağıtım ve lojistik süreçleri içeren ve ERP programı (SAP) ile desteklenerek sürdürülen tedarik yöntemi uygulanmaktadır.

Tedarik zincirimiz DÜZCE Fabrikamızın organizasyon yapısındaki Üretim Planlama ve Lojistik Departman Müdürlüğü ile Üretim Müdürlüğü tarafından yönetilmektedir.

Ayrıca tesis içine yurt dışından temin edilen ve pahalı olduğu kadar temin süreci uzun olan MIM parçaların üretilebileceği bir MIM imal tesisi yapılması planlanmaktadır.

Yıllık satış adetlerinin belirlenmesi;

Müşteriden sipariş alınması süreci;

Tedarik süreci;

ERP programı (SAP) ile desteklenerek otomasyonla yürütülmektedir.